Piątek, 10 maja 2024 r. Imieniny: Antoniny, Izydory, Jana
Przyklejony GRANTY STOWARZYSZENIA DOLINA PILICY

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Dolina Pilicy ogłasza III nabór wniosków w ramach działania "Granty Stowarzyszenia Dolina Pilicy"

07-05-2014
Przyklejony Bezpłatne szkolenia zawodowe. Ostatnie wolne miejsca

Zapraszamy do udziału w projekcie pracujące kobiety z województwa łódzkiego, z wykształceniem średnim lub zawodowym, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje, uprawnienia i umiejętności.

07-05-2014
Przyklejony Konkurs Eko-hasło

19-04-2014
Przyklejony Zapraszamy na pikniki ekologiczne

„Popularyzowanie, informowanie i promocja ochrony przyrody są obowiązkiem organów administracji publicznej, instytucji naukowych i oświatowych, a także publicznych środków masowego przekazu”.
Samorządy gminne zobowiązane są do prowadzenia edukacji środowiskowej na własnym terenie i wśród lokalnej społeczności. Głównym celem działań ekologicznych jest zmiana zachowań na proekologiczne wszystkich grup społecznych. Dlatego ważne jest znalezienie odpowiednich środków przekazu, aby w najprostszy i najskuteczniejszy sposób dotrzeć z informacją ekologiczną do wszystkich grup społecznych i wiekowych, łącząc wiedzę z działaniami praktycznymi.

18-04-2014
Przyklejony II Przegląd Zespołów Folklorystycznych „PILICA TAŃCEM I PIEŚNIĄ MALOWANA” Opoczno 20 czerwca 2014
Opublikowany: 2014-04-17

W związku z organizacją przez Stowarzyszenie Dolina Pilicy II Przeglądu Zespołów Folklorystycznych „Pilica tańcem i pieśnią malowana” zapraszamy wszystkie Zespoły Folklorystyczne z terenu działania Stowarzyszenia Dolina Pilicy do udziału w imprezie, która odbędzie się 20 czerwca 2014 r. na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Opocznie.

Przyklejony „Kogutek” Wielkanoc 2014

„Kogutek” Wielkanoc 2014

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Smardzewianie”, jak co roku chodził po wsi w Wielkanocny Poniedziałek z kogutkiem i gaikiem „po dyngusie”, odwiedzając smardzewickich gospodarzy. Kogutek w ustrojonym kolorową bibułą wózku, wzbudzał wielkie zainteresowanie odwiedzanych gospodarzy zwłaszcza dzieci, a piał jak żywy. Był również gaik zrobiony z brzezinowej gałęzi i przybrany wstążkami przez dziewczęta z zespołu. Dynguśorze w strojach ludowych, chłopaki z sikawkami z wodą, „kasjer” z puszką na datki, a wokół grupy liczne grono widzów. Korowód prowadzili chłopcy ciągnący wózek z kogutem. Szli ze śpiewem od obejścia do obejścia. Kto chciał wizyty „kogutka”, to czekał przed bramą.

17-04-2014
Przyklejony Zapraszamy do udziału w płatnym szkoleniu unijnym „Nowe horyzonty”
Opublikowany: 2014-04-17

Zapraszamy do udziału w płatnym szkoleniu unijnym „Nowe horyzonty”

Projekt „Nowe horyzonty”  jest realizowany na terenie woj. łódzkiego w ramach Priorytetu VIII. „Regionalne kadry gospodarki”, Działania 8.1 „Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie”, Poddziałania 8.1.2 „Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przyklejony Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei,
czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły
Mieszkańcom Gminy Tomaszów Mazowiecki
radość oraz wzajemną życzliwość.
Niech ten podniosły czas Zmartwychwstania Pańskiego
wniesie szczęście do waszych rodzin,
niech będzie czasem rodzenia się marzeń,
nadziei i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Przyklejony Adoptuj psa

Jeśli nie jest ci obojętny los porzuconych zwierząt lub zastanawiasz się nad posiadaniem nowego czworonoga, to koniecznie pomyśl o zaadoptowaniu zwierzaka. Zwierzęta przebywają w Schronisku dla bezdomnych zwierząt ul. Kępa 3, 97-200 Tomaszów Mazowiecki. Zwierzęta są przyjazne, łagodne, zadbane i zaszczepione. Wszyscy zainteresowani adopcją psa lub kota proszeni są o podejmowanie świadomych i odpowiedzialnych decyzji. Wolontariusze z chęcią opowiedzą o czekających na nowy dom zwierzakach oraz przyprowadzą je na zapoznawczy spacer.

16-04-2014
Przyklejony Podziękowanie dla darczyńców
Opublikowany: 2014-04-10

Podziękowanie dla darczyńców

Dyrekcja Gminnej Biblioteki Publicznej w Smardzewicach składa serdeczne podziękowania dla   nowych i wcześniejszych darczyńców, którzy przekazali dla biblioteki dary książkowe. Byli to m. in. Panie  Barbara Zięba, Marzena Klokart, Dorota Kaczmarek, Maria Nielepkowicz, Pan Krzysztof Wałek i wiele innych osób.

10-04-2014
‹ First  « 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 »  Last ›