Tydzień Bibliotek
W czasie trwania tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Smardzewicach w dniu 9 maja 2012 r. odbyło się spotkania autorskie z poetkę i pisarkę Krystynę Wieczorek, której twórczość wysoko oceniają zarówno czytelnicy jak i recenzenci. W jej twórczości jak w zwierciadle odbija się miłość do ojczyzny, przyrody i polskiej wsi.

Posiada ona zarówno walory artystyczne jak i dokumentalne, gdyż autorka utrwala historię regionalną i tradycję .  Swoją przygodę z literaturą Krystyna Wieczorek rozpoczęła od poezji, którą zaczęła pisać „z potrzeby serca”.  Jej wiersze zostały opublikowane w dwóch tomikach „ Rozmyślania” i „Wspomnienia”. Jednak największą popularność i sympatię czytelników przyniosła jej saga „Młyn na Stawkach”, utrwalająca historię ziemi piotrkowskiej jej obyczaje i obrzędy .  W dorobku pisarki znalazły się także utwory o charakterze patriotyczno-obyczajowym „Ślady tamtych dni” oraz Pamiętnik, za który pisarka otrzymała wyróżnienie w konkursie „Pamiętniki Nowego Pokolenia Chłopów „
Twórczyni z Lubiaszowa została ostatnio uhonorowana  nagrodą Superekslibrisu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi .  Nagroda ta została ustanowiona w 2010 z inicjatywy Barbary Czajki, dyrektora Biblioteki.  Celem Nagrody jest uhonorowanie dorobku naukowego i popularnonaukowego oraz popularyzatorskiego lub wydawniczego w zakresie publikacji o Ziemi Łódzkiej i Łodzi.
       Krystyna  Wieczorek bardzo ceni sobie bezpośredni kontakt z czytelnikami dlatego chętnie prezentuje swoją twórczość podczas spotkań autorskich, organizowanych  w bibliotekach, domach kultury.  Zapraszana jest na imprezy promujące regionalną tradycję, gdzie prezentuje swoje prace szydełkowe, hafty, własnoręcznie wykonane dekoracje kwiatowe.
Podczas spotkania w smardzewickiej bibliotece pisarka zdradzała tajniki swojej sztuki pisarskiej, dzieliła się z czytelnikami  swoimi wrażeniami z pobytu w Wiedniu (2008 r. ) w ramach IX Salonu Książki Polonijnej, recytowała swoją poezję.  Niebawem ukaże się jej najnowsza książka „Wolbórz i okolice w mrokach dziejów i dziś”.  Miłośnikom swojej  twórczości Pani Wieczorek obiecała kolejny tom sagi.
  Wszyscy uczestnicy na pamiątkę spotkania otrzymali od pisarki  „Opowieść  o młynie i pięknej Justynie”.
Krystyna Wieczorek podczas spotkania  zaprezentowała  statuetkę  Superekslibrisa według projektu artysty rzeźbiarza Rafała Frankiewicza

22-05-2012