Niedziela, 28 kwietnia 2024 r. Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa
IX Powiatowy Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych
W niedzielę, 18 marca 2012 roku, w Gminie Będków w miejscowości Prażki odbył się IX Powiatowy Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych. Organizatorami konkursu byli Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Piotr Kagankiewicz , Wójt Gminy Będków Lesław Kołodziejczyk

Udział w konkursie wzięły wszystkie gminy powiatu tomaszowskiego. Gminę Tomaszów Mazowiecki reprezentował Koło Gospodyń Wiejskich z  Zawady w składzie : Anna Zbiciak, Jolanta Woźniak, Zofia Sęk, Urszula Szymańska, Irena Dębiec.  Komisja konkursowa w składzie:  Piotr Kagankiewicz – przewodniczący jury oraz członkowie: Jolanta Kacperek - przewodnicząca Powiatowej Rady KGW, Maria Robak - inspektor ds. kultury w Gminie Tomaszów Mazowiecki, Anna Milczarek - dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Będkowie. Prace były oceniane w czterech kategoriach: palma tradycyjna, palma nowoczesna, pisanka tradycyjna i pisanka nowoczesna. W kategorii palma tradycyjna pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Zawady reprezentujące Gminę Tomaszów Mazowiecki w kategorii palma nowoczesna nagrodę otrzymały panie z KGW Luboszewy - gmina Lubochnia, nagrodę w kategorii pisanka nowoczesna otrzymało Stowarzyszenie Kobiet „Nowa Wieś” z Rękawca w gminie Budziszewice, a pierwsze miejsce w kategorii pisanka tradycyjna przypadło  paniom z KGW Prażki gmina Będków. Czas oczekiwania na werdykt jury uprzyjemniały występy zespołów – Ludowiaków od Będkowa, Fajnych Babek i zespołu z KGW w Prażkach. Po ogłoszeniu wyników konkursu gospodarze zaprosili wszystkich do wspólnego biesiadowania.

30-03-2012