Piątek, 29 marca 2024 r. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Gmina Tomaszów Mazowiecki na VIII Jarmarku Wojewódzkim w Łodzi
Jarmark Wojewódzki w Łodzi organizowany przez Urząd Marszałkowski jest największą imprezą promocyjną w regionie łódzkim. Jej założeniem jest integracja mieszkańców regionu łódzkiego. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem Mixer Regionalny Łódzkie 2011.

Jarmark Wojewódzki w Łodzi organizowany przez Urząd Marszałkowski jest największą imprezą promocyjną w regionie łódzkim. Jej założeniem jest integracja mieszkańców regionu łódzkiego. Tegoroczna edycja  przebiegała pod hasłem Mixer Regionalny Łódzkie 2011.
Gmina Tomaszów Mazowiecki zaprezentowała swój dorobek w strefie kultury i folkloru. Promując gminę na ul. Piotrkowskiej w sobotę wystąpiły: Zespół Folklorystyczny „Smardzewianie”, który pięknym śpiewem powitał przy naszym stoisku p. Marszałka Witolda Stępnia, oraz Barbarę Woźniak dyr. Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego. Stoisko z samego rana odwiedził  p. Franciszek Szmigiel Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki, oraz Krystyna Ozga  W-ice Wojewoda Łódzki. Przed stoiskiem  odbywały się warsztaty wyrobu kwiatów z bibuły, oraz szydełkowania, które poprowadziła p. Monika Pawlak. W godzinach popołudniowych na małej scenie wystąpił Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca”Mali Smardzewianie”, który po zakończonym występie przeniósł się ze śpiewem i tańcem przed stoisko gminy na ul. Piotrkowską.
W niedzielę przy stoisku zaprezentowała się  orkiestra dęta  z Zawady wraz z zespołem tanecznym „Marżonetki”. Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników jarmarku. Do odwiedzenia Gminy Tomaszów Mazowiecki na stoisku rozdając materiały promocyjne zapraszali: p. Maria Robak – inspektor ds. kultury, Anna Wawrzyńczyk – bibliotekarka, oraz p. Przemysław Sepkowski kierownik Referatu Organizacyjno Prawnego.

Galeria zdjęć:

27-10-2011