Piątek, 29 marca 2024 r. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Gminne obchody Święta Niepodległości

Gminne obchody Święta Niepodległości  tradycyjnie odbyły się w Smardzewicach. Wieczornica z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości w dniu 8 listopada 2015 r. zgromadziła w sali OSP  nie tylko społeczność Smardzewic, lecz również mieszkańców gminy Tomaszów Mazowiecki.

Uroczystość zaszczyciły władze Gminy Tomaszów Mazowiecki w osobach Pana Wójta Franciszka Szmigla i Pana Za-cy Wójta Sławomira Bernackiego. Obecni byli także Radni Gminy, dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smardzewicach, reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich, sołtysi poszczególnych sołectw, Proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Anny w Smardzewicach Ojciec Marek Zienkiewicz oraz pracownicy Urzędu Gminy.
       Organizatorami uroczystości jak co roku byli Gmina Tomaszów Mazowiecki, Zespół Szkolno-Przedszkolny, OSP, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Świetlica Wiejska i GBP w Smardzewicach.
   Wieczornicę rozpoczął występ orkiestry dętej OSP w Smardzewicach pod kierunkiem p. Wiesława Iskry. Następnie obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przygotowany pod kierunkiem pań Dominiki Barden, Anny Głąb i Anny Justyny.
   Występ młodzieży dostarczył odbiorcom wielu wzruszeń i refleksji wokół Święta Niepodległości.Gościnnie wystąpił zespół wokalny „Kalina” z Wąwału. Zaprezentował się publiczności wiązanką piosenek patriotycznych i żołnierskich.  Akademię zakończył występ zespołu „Smardzewianie”. Prezentując swój repertuar zespół zainspirował uczestników uroczystości do wspólnego śpiewania piosenek legionowych, czyniąc obchody Dnia Niepodległości uroczystością radosną.

23-11-2015