Sobota, 20 kwietnia 2024 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
Ogólnopolskie Dożynki Prezydenckie - Spała 2015

W dniach 12 - 13 września 2015 roku w Spale odbyły się Ogólnopolskie Dożynki Prezydenckie. Uroczystość rozpoczęła się w sobotę od konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w trakcie którego wystąpił Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” pod kierunkiem Katarzyny Małek. Podczas konkursu obecna była Pani Prezydentowa Agata Duda, która w rozmowie z Zespołem wyraziła młodym Ciebłowianom swoje uznanie. Drugi dzień dożynek rozpoczął się Mszą Świętą w intencji rolników z udziałem pary prezydenckiej. Swoją grą uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Zawady. Po Mszy Świętej uczestnicy dożynek utworzyli wielobarwny korowód, który spod Kaplicy przeszedł na stadion COS, gdzie odbył się ceremoniał dożynkowy.

Tradycyjnym bochnem chleba z tegorocznych zbóż parę prezydencką powitali starostowie dożynek. W uroczystości dożynkowej uczestniczył Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki - Franciszek Szmigiel oraz Przewodnicząca Rady Gminy - Krystyna Pierścińska. Gmina Tomaszów Mazowiecki wystawiła w Centrum Spały swoje stoisko gdzie materiały promocyjne rozdawała inspektor ds. kultury i promocji Maria Robak zaś panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chorzęcina i Zawady prezentowały potrawy regionalne. Gospodynie serwowały pyszne lokalne dania, apetyczne ciasta i wyjątkowe nalewki. Na zakończenie uroczystości dożynkowej wystąpił zespół Video.

15-09-2015