polski
Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
XIV Krajowe Zawody Sportowo – Pożarnicze

W dniach 4-6 września w Polanicy Zdrój odbyły się XIV krajowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. Ceremonia otwarcia zawodów odbyła się w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym. Zawody otworzyli wspólnie wiceprezes ZG ZOSP RP Teresa Tiszbierek  i zastępca komendanta głównego nadbryg Piotr Kwiatkowski. Województwo Łódzkie i Gminę Tomaszów Mazowiecki na zawodach reprezentowały dwie drużyny męska i żeńska z jednostki OSP w Smardzewicach.

Rywalizacja była zacięta. Wśród 19 drużyn startujących z całej Polski w klasyfikacji generalnej dziewczęta zajęły III miejsce. Świetną formą wykazała się również drużyna męska, która pobiła dotychczasowy rekord Polski w sztafecie pożarniczej uzyskując czas 52,95. W klasyfikacji generalnej drużyna zajęła miejsce czwarte. Obydwie drużyny do startu pomagali przygotować nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smardzewicach Michał Klatka oraz bryg. Krzysztof Iskierka z Komendy Powiatowej PSP.  Drużyny zostały nagrodzone pucharami, medalami, dyplomami i nagrodami pieniężnymi, które zostaną przeznaczone na doposażenie jednostki. Kierownikiem drużyny był naczelnik smardzewickiej jednostki dh Piotr Dziubałtowski.