Piątek, 26 kwietnia 2024 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
Dzień Matki w Sługocicach

W dniu 30 maja 2015 r. w Sługocicach w Domu Ludowym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Otwarcia tej uroczystości dokonał sołtys w krótkim przemówieniu, w którym doceniał rolę matki poświęcającej się poprzez urodzenie dziecka, aż do startu w jego dorosłe życie. Złożył też wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia i podziękował za ich trud i wysiłek, który wkładają przez całe życie. Przywitał też zaproszonych gości.

Urząd Gminy reprezentowała wiceprzewodnicząca Rady Gminy pani Maria Nowak, która w imieniu Wójta Franciszka Szmigla i przewodniczącej Rady Gminy Krystyny Pierścińskiej oraz swoim złożyła życzenia z okazji Dnia Matki. Szkołę Podstawową w Brzustowie reprezentowała pani dyrektor Iwona Gabryszewska.  W dalszej części pani Barbara Walasik z grupą dzieci przedstawiła program artystyczny, w którym dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki. Wystąpiła również młoda utalentowana muzycznie Ola Zięba, która pięknie zagrała na skrzypcach: walc Mandzurii oraz walc Noce i dnie. Pozostałą część wieczoru umilał Zespół „Kalina” z zespołem „Puls”, którzy swoimi piosenkami rozbawili i rozśpiewali całą publiczność. Na zakończenie były podziękowania i kwiaty oraz zaproszenie wszystkich na słodki poczęstunek.

01-06-2015