XI powiatowe spotkanie noworoczne

13 lutego 2015 roku w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyło się XI Powiatowe Spotkanie Noworoczne. W uroczystości udział wzięły reprezentacje wszystkich dziesięciu gmin powiatu tomaszowskiego, miasta Tomaszów Mazowiecki oraz zaproszeni goście, wśród których byli parlamentarzyści. W uroczystości udział wzięła również reprezentacja gminy Tomaszów Mazowiecki na czele z wójtem Franciszkiem Szmiglem i przewodniczącą Rady Gminy Krystyną Pierścińską.

Tradycyjnie, jak co roku zostały wręczone statuetki Przyjaciół Powiatu Tomaszowskiego, które z rąk starosty Mirosława Kuklińskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Piotra Majchrowskiego otrzymali Krystyna Ozga, posłanka na Sejm II, IV, V, VII kadencji, Barbara Klatka, dyrektorka Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Wiesław Kmiecik, trener kadry narodowej panczenistów.
Tegoroczne spotkanie nawiązywało do idei spotkań noworocznych, których tradycja sięga 2005 roku. Starosta podkreślał jak ważne jest kultywowanie pięknego folkloru, lokalnych tradycji i wspieranie talentów wśród mieszkańców gmin powiatu tomaszowskiego.
Zgromadzona publiczność mogła podziwiać w tym roku talenty z gminy Rzeczyca i Tomaszów Mazowiecki, którą reprezentował Zespół Pieśni i Tańca "Ciebłowianie". Wspólnie z zespołem wystąpiła działająca przy zespole od dwóch lat grupa dziecięcia, która także pokazała swój kunszt i duże umiejętności. Ciebłowianie zaprezentowali polskie tańce narodowe, zaś w drugiej części swojego występu - tańce i przyśpiewki regionu opoczyńskiego. Kierownikiem, choreografem i instruktorem tańca jest Katarzyna Małek. XI Powiatowe Spotkanie Noworoczne, które prowadziły Elżbieta Kośka i Marta Skóra, zakończył wspólny obiad i zabawa.

19-02-2015