Kolędowanie u św. Anny

W dniu 06-01-2015r w święto Objawienia Pańskiego inaczej zwanym Trzech Króli, po mszy świętej o godz. 10.30 w kościele św. Anny w Smardzewicach wystąpiły zespoły "Mali Smardzewianie" i "Smardzewianie". Przed barokowym ołtarzem, w którym umieszczony jest XVII wieczny  obraz Św. Anny wraz z Maryją i Dzieciątkiem, kolędowali młodzi i dorośli członkowie zespołów, uroku występom dodawały piękne, wielobarwne, smardzewickie stroje ludowe.

Zespoły zaprezentowały wiązankę polskich kolęd i pastorałek, koncert został bardzo ciepło przyjęty przez zaproszonych gości, wśród których należy wymienić Pana Franciszka Szmigla Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki wraz z Radnymi Rady Gminy Tomaszów Mazowiecki i Powiatu Tomaszowskiego, Panią Marię Robak, inspektorem  ds. kultury i promocji w gminy, Pana Zbigniewa Gretkę, Prezesa Stowarzyszenia Autorów Polskich, licznie zgromadzonych parafian oraz gospodarzy obiektu Ojców Franciszkanów z Ojcem Proboszczem  na czele. To dla nich wszystkich ponad czterdziestoosobowa grupa lokalnych artystów przygotowała i zaśpiewała 10 utworów.
Na wyróżnienie zasługuje młody solista Małych Smardzewian, uczeń Szkoły Podstawowej w Smardzewicach Jan Gluźniewicz,– który pięknie wykonał kolędę "oj maluśki, maluśki" za co otrzymał ogromne brawa od wszystkich zgromadzonych.
Po koncercie zespoły, razem z zaproszonymi gośćmi udali się na międzypokoleniowe spotkanie opłatkowe, gdzie było tradycyjne łamanie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Państwu Teresie i Józefowi Królom ze Smardzewic, za udostępnienie swojego lokalu i trud włożony w zorganizowanie powyższego spotkania.
Zespoły do występu przygotował choreograf Jacek Lewandowski, zaś oprawę muzyczną stanowiła kapela w składzie kierownik muzyczny  Krzysztof Turała -akordeon, Andrzej Rożej  -skrzypce, Patryk Łaszewski - bęben.
"Mali Smardzewianie "i "Smardzewianie” dziękują za zaproszenie Proboszczowi Parafii Św. Anny w Smardzewicach Gwardianowi o. Markowi Zienkiewiczowi .

06-01-2015