VII Gminny Konkurs Kolęd

W dniu 20 grudnia 2014 roku  w świetlicy wiejskiej w Ciebłowicach Dużych  odbył się VII Gminny Konkurs Kolęd. Organizatorami konkursu byli: wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tomaszowie Mazowieckim. Zebranych na wspólnym kolędowaniu powitała przewodnicząca GKRPA Maria Robak. W świątecznym nastroju w pięknie udekorowanej sali przez p. Agnieszkę Jakubiak uroczystość rozpoczął występ gościnny Anny Mazur i Paulinki Szewczyk ubiegłorocznych laureatek nagrodzonych główną nagrodą. Konkurs poprowadziły Oktawia Jakubiak, Michalina Król i Piotr Król.

Zgodnie z regulaminem w konkursie udział wzięły przedstawiciele świetlic wiejskich z : Cekanowa, Ciebłowic Dużych, Chorzęcina, Godaszewic, Kwiatkówki, Komorowa, Łaziska, Sługocic, Smardzewic, Swolszewic Małych i Wąwału oraz Gminnej  Biblioteki Publicznej w Smardzewicach  i jej filii w Twardej, Komorowie i Wiadernie.  Młodzi wykonawcy z niezwykłym zaangażowaniem prezentowali przygotowane kolędy i pastorałki. Na zakończenie gościnnie wystąpiła Schola z parafii Św. Marcina w Białobrzegach. Po wysłuchaniu wszystkich 34 wykonawców  komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – Krystyna Pierścińska -przewodnicząca Rady Gminy , Maria Robak -  przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Elżbieta Węgrzynowska, Jolanta Zabłocka – dyrektor GBP oraz Czesław Milczarek radny Rady Gminy  przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:
6- 9 lat
I miejsce – Weronice Młynarczyk ( świetlica w Wąwale)
II miejsce – Aleksandrze Koziołek( świetlica w Ciebłowicach Dużych)
III miejsce – Amelii Białas  ( świetlica w Kwiatkówce)
10-12 lat
I miejsce – Anastazji Jończyk ( biblioteka w Twardej)
II miejsce – Zofii Mazur ( świetlica w Ciebłowicach Dużych)
II miejsce – Jankowi Gluźniewicz ( biblioteka w Smardzewicach)
III miejsce – Nikolecie  Swarbuła ( świetlica w Kwiatkówce)
13-15 lat
I miejsce – Annie Żyłka ( świetlica w Smardzewicach)
II miejsce – Aleksandrze Żegnałek ( świetlica w Ciebłowicach Dużych)
III miejsce – Julii Zaczyńskiej ( biblioteka w Wiadernie)

Wręczenia nagród oraz pamiątkowych dyplomów wszystkim wykonawcom dokonał wójt gminy p. Franciszek Szmigiel. Uczestnicy konkursu oraz goście, którzy tłumnie przybyli podziwiać wykonawców zostali serdecznie przyjęci przez Panią świetlicową Agnieszkę Jakubiak, która przy współpracy p. sołtys Karoliny Żegnałek, radnego Czesława Milczarka, Mirosława Mazura oraz pań współpracujących, na co dzień ze świetlicą zaprosiła wszystkich na poczęstunek.

22-12-2014