Sobota, 27 kwietnia 2024 r. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
Jubileusz 95 – lecia Ochotniczej Straży Pożeranej w Chorzęcinie

Uroczystość jubileuszowa obchodów 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej oraz otwarcie placu rekreacyjnego przy budynku remizy strażackiej w Chorzęcinie odbyła się 25 października 2014 roku. Strażacy uroczystość uczcili wraz z zaproszonymi gośćmi na czele z wójtem Franciszkiem Szmiglem, przewodniczącą Rady Gminy Krystyną Pierścińską i przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, zaprzyjaźnionymi jednostkami z terenu gminy oraz mieszkańcami.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św., którą koncelebrowali Kapelani Powiatowi Straży Pożarnych w osobach: ks. Zbigniewa Kowalczyka i ks. prałata Grzegorza Gogola oraz księży parafii Chorzęcin ks. proboszcza Józefa Jelenia i ks. Krzysztofa Pieca. Po Mszy nastąpił przemarsz jednostek OSP na plac do remizy strażackiej, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Po przeglądzie pododdziałów, nastąpiło wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego. Zaproszonych gości powitał prezes zarządu jednostki Józef Karp, który podkreślił, że jest to niezwykle ważna uroczystość zarówno dla strażaków jak i mieszkańców Chorzęcina. W związku z zakończeniem I etapu budowy placu rekreacyjnego prezes podziękował władzom gminy, za to, że dbają o wizerunek wsi i podnoszą komfort życia na terenach wiejskich. Obecni na uroczystości przedstawiciele administracji samorządowej i władz lokalnych na czele z wójtem gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszkiem Szmiglem przecięli wstęgę przekazując mieszkańcom Chorzęcina plac rekreacyjny do użytku. Uroczystość uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chorzęcinie oraz Orkiestry Dętej z Zawady.

31-10-2014