Jubileusz 30 – lecia działalności artystycznej zespołu „SAMI SWOI” z Twardej

Wyjątkową okazję do świętowania mieliśmy 16 października 2014 roku, kiedy to Zespół Folklorystyczny „Sami Swoi" z Twardej obchodził Jubileusz 30-lecia działalności artystycznej. Uroczystość zainaugurowała msza święta w intencji Jubilatów odprawiona w godzinach rannych w kościele p.w. św. Anny w Smardzewicach, której przewodniczył proboszcz Marek Zienkiewicz.

Uroczyste spotkanie członków zespołu z zaproszonymi gośćmi miało miejsce w godzinach popołudniowych w Domu Ludowym w Twardej. Kierownik zespołu Bogumiła Wiktorowicz wraz z Teresą Jończyk i Wiesławą Głową serdecznie powitały przybyłych na uroczystość gości i przyjaciół. Bogumiła Wiktorowicz skierowała podziękowania, do tych wszystkich, którzy wspierają zespół do swoich koleżanek i kolegów oraz przyjaciół. Główną atrakcją wieczoru był koncert jubileuszowy zespołu, który odzwierciedlał przepiękny repertuar zespołu. Wszystkim zebranym historię minionych lat przybliżyła Maria Robak inspektor ds. kultury i promocji gminy.  Wójt gminy Franciszek Szmigiel wraz z przewodniczącą Rady Gminy Krystyną Pierścińską złożyli serdeczne podziękowania wszystkim, którzy tworzą ten wspaniały zespół, wręczyli listy gratulacyjne, kwiaty oraz czek. Życzenia popłynęły również od przewodniczącego Rady Powiatu Mirosława Zielińskiego, Zbigniewa Gredki przyjaciela zespołu, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich p. Marianny Mierzwy, która również złożyła życzenia i wręczyła prezent od radnej Janiny Kisielińskiej od byłej kierownik zespołu Anny Mierzwy i Wiesławy Wawrzyńczyk, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej Piotra Bezata, sołtysa Sławomira Wawrzyńczyka, Barbary Robak wójta gminy Rokiciny, Barbary Wojtaszek kierownika KRUS, Dyrektor GBP w Smardzewicach, od Reginy Dziubałtowskiej oraz od zaprzyjaźnionych zespołów „Smardzewianie” i „Ciebłowianie”. Wspólne świętowanie trwało do późnych godzin wieczornych. A było, za co świętować, gdyż zespół w pełni sobie zasłużył swoją pracą, licznymi sukcesami i nagrodami na tak piękny jubileusz.

24-10-2014