Sobota, 27 kwietnia 2024 r. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
Złote i Diamentowe Gody w Gminie Tomaszów Mazowiecki

W piątek 24 października w Gminie Tomaszów Mazowiecki w Zespole Szkół w Wiadernie  w niezwykle uroczystej oprawie pary małżeńskie świętowały jubileusz 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu Małżonkom towarzyszyły rodziny oraz goście na czele z Wójtem Gminy Franciszkiem Szmiglem, Przewodniczącą Rady Gminy Krystyną Pierścińską, dyrektorem ZS w Wiadernie Arkadiuszem Świechem, zaś uroczystość poprowadziła Maria Robak.

W części artystycznej zaprezentowały się dzieci i młodzieży ze szkoły w Wiadernie, które zgromadzonych wprowadziły w przepiękne lata młodości i miłości. W oficjalnej części wójt powitał zaproszonych gości, a następnie skierował do Jubilatów słowa wyrażające podziw, uznanie oraz szacunek . Następnie wraz z przewodniczącą Rady Gminy w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Wójt obdarował również jubilatów upominkami i kwiatami. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na jubileuszowy tort oraz poczęstunek.

Małżeństwa, które obchodziły jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego:

Wanda i Jan Edykowie  z Łaziska
Władysława i Stanisław Filipczakowie z Jadwigowa
Halina i Tadeusz Gaworkowie ze Smardzewic
Danuta i Aleksander Jabrzykowie z Wiaderna
Zofia i  Wojciech Kobalczykowie ze Smardzewic
Jolanta i Zygmunt Kobalczykowie  z Zaborowa II
Michalina i Wacław Kubaccy z Łaziska
Wiesława i Władysław Pietrzykowie z Łaziska
Anna i Roman Szafrańscy z Twardej
Gabriela i Jerzy Wąsowie  z Niebrowa

Małżeństwa które obchodziły 60- lecie zawarcia związku małżeńskiego: