Amatorski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki

Amatorski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki dobiegł końca. Rozgrywki objął swoim patronatem Wójt Gminy Franciszek Szmigiel, który ufundował puchary oraz czeki na zakup sprzętu sportowego dla najlepszych drużyn. Organizatorem rozgrywek była Gmina Tomaszów Mazowiecki oraz LKS Łazisko pod czujnym okiem Sylwestra Kwapisza. W tym roku do rozgrywek zgłoszono 103 zawodników w wieku 14 - 46 lat z następujących miejscowości: Chorzęcin, Zawada, Łazisko, Wiaderno, Jadwigów, Twarda, Smardzewice, Wąwał i Ciebłowice Duże.

Mecze rozgrywane były na boisku w Wąwale, a o stan boiska zadbał Krzysztof Musiał wraz z kolegami. Rozgrywki podzielone zostały na dwa etapy tj. eliminacje i finały. Eliminacje odbyły się 31 sierpnia i wyłoniły 4 najlepsze drużyny, które 7 września rywalizowały o zwycięstwo. Spotkania były bardzo zacięte, także nie obyło się bez drobnych urazów. Pomimo tego na boisku panował duch fair play.

Mecze finałowe przyniosły następujące rozstrzygniecie:
  • I miejsce Puchar Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki zdobyła drużyna z Ciebłowic Dużych,
  • II miejsce drużyna z Twardej
  • III miejsce drużyna z Wiaderna
  • IV miejsce drużyna z Wąwału.

W tegorocznych rozgrywkach był również do zdobycia Puchar dla najlepszego strzelca ufundowany przez Zarząd OSP Wąwał, który trafił w ręce Jakuba Serwy z Ciebłowic Dużych.
Wójt Gminy Franciszek Szmigiel wraz ze swoim zastępcą Sławomirem Bernackim  osobiście dopingowali wszystkie drużyny walczące w finałach by ostatecznie wręczyć im najcenniejsze nagrody. Na zakończenie nie zabrakło uroczystego szampana, śpiewów i radości finalistów. Przyszłoroczna edycja rozgrywek zostanie zorganizowana w miejscowości Wiaderno.

11-09-2014