Sobota, 20 kwietnia 2024 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
VIII Powiatowy Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych
Tegoroczny konkurs palm i pisanek wielkanocnych odbył się w miejscowości Prażki w gminie Będków. Gminę Tomaszów Mazowiecki reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Twardej pod przewodnictwem p. Marianny Mierzwa w składzie: Kazimiera Król, Zofia Mierzwa, Wiesława Wawrzyńczyk, Anna Szafrańska, Maria Lalek , Janina Brzeziańska. Panie wzięły udział we wszystkich czterech kategoriach : palma nowoczesna, palma tradycyjna, pisanka tradycyjna, pisanka nowoczesna.

Tegoroczny konkurs palm i pisanek wielkanocnych  odbył się w miejscowości Prażki w gmninie Będków.  Gminę Tomaszów Mazowiecki reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Twardej pod przewodnictwem p. Marianny Mierzwa w składzie: Kazimiera Król, Zofia Mierzwa, Wiesława Wawrzyńczyk, Anna Szafrańska, Maria Lalek , Janina Brzeziańska. Panie wzięły udział we wszystkich czterech kategoriach : palma nowoczesna, palma tradycyjna, pisanka tradycyjna, pisanka nowoczesna. Każdy zespół mógł zdobyć dodatkowe punkty za przygotowanie stołów świątecznych, smak potraw oraz prezentację gminy.

Komisja konkursowa w składzie :

Piotr Kalankiewicz- Starosta Powiatu Tomaszowskiego

Agnieszka Biniek- naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego

Elżbieta Bąk – członek Krajowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich

Maria Robak- podinspektor ds. kultury w Gminie Tomaszów Maz.

Antoni Socha – dyrektor Domu Kultury w Rzeczycy

miała niełatwe zadanie.

Ku naszej radości w kategorii palma  nowoczesna K.G.W. z Twardej zdobyło I miejsce. Powiatową imprezę zakończyła wspólna biesiada.

Galeria zdjęć:

www.tomaszow-mazowiecki.e-tomaszowski.pl/index.php/galeria,31