VI Gminny Konkurs Kolęd – 2013

W dniu 15 grudnia 2013 roku  w świetlicy wiejskiej w Komorowie  odbył się VI Gminny Konkurs Kolęd. Konkurs zorganizowany został przez  wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tomaszowie Mazowieckim. Zebranych na wspólnym kolędowaniu powitała przewodnicząca GKRPA Maria Robak. Uroczystość rozpoczął występ gościnny Natalii Mierzwy i Anastazji Jończyk ubiegłorocznych laureatek nagrodzonych główną nagrodą.

Zgodnie z regulaminem w konkursie udział wzięły przedstawiciele świetlic wiejskich z : Cekanowa, Ciebłowic Dużych, Chorzęcina,  Godaszewic, Kwiatkówki, Komorowa, Łaziska, Sługocic, Smardzewic, Swolszewic Małych i Wąwału oraz Gminnej  Biblioteki Publicznej w Smardzewicach  i jej filii w Twardej, Komorowie i Wiadernie. Młodzi wykonawcy z niezwykłym zaangażowaniem prezentowali przygotowane kolędy i pastorałki. Na zakończenie gościnnie wystąpiła Maria Zalewska z Komorowa. Po wysłuchaniu wszystkich artystów jury w składzie: przewodniczący – Przemysław Sepkowski sekretarz gminy oraz członkowie : Krystyna Pierścińska - przewodnicząca Rady Gminy, Katarzyna Wosińska, Alicja Węgrzynowska i Elżbieta Węgrzynowska z GKRPA, Danuta Kocik- radna Rady Gminy przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:
5- 7 lat
I miejsce – Paulinie Szewczyk ( świetlica w Komorowie)
II miejsce – Natalii Bilskiej ( świetlica w Wąwale)
III miejsce – Roksanie Sęk ( świetlica w Kwiatkówce)
Wyróżnienie – Darii Skonecznej ( biblioteka w Twardej)
Wyróżnienie – Weronice Walasik ( świetlica w Sługocicach)
8-11 lat
I miejsce – Dorocie Kurzyk ( biblioteka w Smardzewicach)
II miejsce – Wojciechowi Wawrzyniakowi ( świetlica w Smardzewicach)
III miejsce – Małgorzacie Wysmyk ( biblioteka w Twardej)
Wyróżnienie – Emilii Pawlak ( świetlica w Wąwale)
12-15 lat
I miejsce – Annie Mazur ( świetlica w Ciebłowicach Dużych)
II miejsce – Wiktorii Jończyk ( biblioteka w Twardej)
III miejsce – Aleksandrze Zięba ( świetlica w Sługocicach)
Wyróżnienie – Dawidowi Kijo ( biblioteka w Komorowie)
Wszyscy wykonawcy  otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz nagrody rzeczowe. Uczestnicy konkursu oraz goście, którzy tłumnie przybyli podziwiać wykonawców zostali serdecznie przyjęci przez bibliotekarkę p. Wiolettę Jarosz  oraz sołtysów i radnych z Komorowa  i Zaborowa. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Komorowa.

23-12-2013