Gminne obchody Święta Niepodległości

Tradycyjnie już gminne obchody Święta Niepodległości  odbyły się w Smardzewicach . Wieczornica z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości w dniu 8 listopada 2013 r.  zgromadziła w sali OSP  nie tylko społeczność Smardzewic, lecz również mieszkańców gminy Tomaszów Mazowiecki.

Uroczystość zaszczyciły władze Gminy Tomaszów Mazowiecki w osobach Pana Wójta Franciszka Szmigla, Pana Za-cy Wójta Sławomira Bernackiego. Obecni byli także Radni Gminy z przewodniczącą Panią Krystyną Pierścińską, Proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Anny w Smardzewicach Ojciec Marek Zienkiewicz oraz Pracownicy Urzędu Gminy.
      Rokrocznie organizatorami uroczystości są Gmina Tomaszów Mazowiecki, Zespół Szkolno-Przedszkolny, OSP i GBP w Smardzewicach.  Na program uroczystości w tym roku złożyły się występ orkiestry strażackiej OSP w Smardzewicach, pod kierunkiem p. Wiesława Iskry, montaż słowno-muzyczny pt. „ 11 listopada i Polacy” w wykonaniu uczniów kl. III i VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pod kierunkiem p. Gabrieli Bujak i p. Iwony Białeckiej oraz występ Zespołu „Smardzewianie” . Wieczornicę zakończyła „lekcja muzyki”  którą poprowadził p. Krzysztof Turała czyli wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych.
      Najmłodsi wykonawcy zostali  podczas wieczornicy obdarowani przez Pana Wójta flagami narodowymi  tak aby mogli uczcić  Święto Niepodległości poprzez wyeksponowanie ich  na balkonach
 i w oknach swoich domów.

14-11-2013