Złote i diamentowe gody w Zawadzie

W  piątek  18 października 10 par małżeńskich z terenu gminy Tomaszów Mazowiecki świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego oraz dwie pary jubileusz 60- lecia. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół w Zawadzie. W tym wyjątkowym wydarzeniu Małżonkom towarzyszyły rodziny oraz Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszek Szmigiel, Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Pierścińska, dyrektor ZS w Zawadzie Ewa Szymczyk. Uroczystość poprowadziła Alicja Węgrzynowska.

W imieniu Prezydenta RP wójt gminy udekorował  Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Szanownym Jubilatom wręczono listy gratulacyjne od władz samorządowych oraz kwiaty. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, w tym jubileuszowy tort. Nie zabrakło również programu artystycznego w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Zawadzie.  Jubilaci w miłej atmosferze spędzili piątkowe popołudnie.

Małżeństwa które obchodziły jubileusz 50 - lecia zawarcia związku małżeńskiego:

Barbara i Józef Mazurkowie – Niebrów
Marianna i  Czesław  Pełkowie – Jadwigów
Maria i Zygmunt Mizerowie- Cekanów
Teresa i Edward Mordakowie – Świńsko
Marianna i Jan Mordakowie – Łagiewniki
Helena i Mieczysław Nowakowie – Zawada
Aniela i Kazimierz Frączek – Zaborów I
Anna i Józef Rybakowie – Zawada
Janina i Tadeusz Piotrowscy – Komorów
Irena i Stefan Nowakowie – Wiaderno

Małżeństwa które obchodziły 60- lecie zawarcia związku małżeńskiego: