Jubileusz 30 - lecia przewodniczenia Kołu Gospodyń Wiejskich w Wiadernie przez Panią Danutę Pełkę

20  lipca 2013 roku w Kole Gospodyń Wiejskich w Wiadernie odbył się wyjątkowy jubileusz 30 lat przewodniczenia Kołu Gospodyń Wiejskich przez Panią Danutę Pełka

Jubileusz miał  bardzo uroczysty charakter. Punktualnie  o godzinie 18.00 wieziona bryczką zaprzężoną w parę koni przybyła przewodnicząca KGW. Była to niespodzianka przygotowana przez koleżanki. Na samym początku Jubilatka została udekorowana szarfą   z napisem "Miss 30-tka". Na uroczystość przybyli zaproszeni  goście: wójt gminy  Franciszek Szmigiel, przewodniczącą Rady Gminy  Krystyna Pierścińska, z-ca wójta Sławomir Bernacki, kierownik referatu Organizacyjno Prawnego Przemysław Sepkowski, inspektor ds. kultury Maria Robak, radny Rady Gminy jednocześnie sołtys wsi Wiaderno Stanisław Bojanowski, prezes OSP wszystkie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz  liczne grono zaprzyjaźnionych osób.  Podczas tak ważnego święta nie mogło zabraknąć kwiatów, prezentów, gratulacji i życzeń. Wójt wraz z przewodniczącą Rady Gminy wręczył Danucie Pełce plakietę z życzeniami od władz gminy, kwiaty i kosz z łakociami. Podziękował jubilatce za ogromny wysiłek włożony w lata społecznej pracy na rzecz wsi, i gminy. Były gorące życzenia, uściski, owacje i bukiety kwiatów od członkiń KGW. Uroczystość uświetnił występ zespołu folklorystycznego „Sami Swoi” z Twardej. Po oficjalnej części odbyła się  wspólna biesiada przygotowana przez członkinie KGW był również jubileuszowy tort i pamiątkowe zdjęcia.

22-07-2013