Narodowy Program Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024

Zapraszamy do udziału w Narodowym Programie Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024. Narodowy Program Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024 to innowacyjny, unikalny i opatentowany system, który umożliwia uczniom w rzeczywistym czasie uczestnictwo w ogólnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Nieistotne zatem stają się: oddalenie geograficzne szkoły, wydatki na podróże i inne przeszkody. Zawody on-line to jednak tylko zwieńczenie dzieła pod koniec roku szkolnego i możliwość zdobycia nagród przez dzieci, nauczycieli i szkoły. Narodowy kapitał tego przedsięwzięcia tworzy ogólnopolska baza wyników uczniów, która służyć będzie wyselekcjonowaniu i pomocy dla najbardziej utalentowanych młodych sportowców.

Narodowy Program Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024 to program, który wyrównuje szanse dzieci z biedniejszych środowisk, domów, czy regionów Polski.

Przedsięwzięcie opiera się wyłącznie na tym, co w przedmiocie Wychowanie Fizyczne zostało zapisane w szkolnej podstawie programowej i nie wiąże się ze strony nauczycieli z żadnym dodatkowym wysiłkiem, ponadnormatywnym czasem pracy czy dodatkowymi umiejętnościami. Wystarczy rzetelne, ale regularne zapisywanie w wyznaczonym miejscu portalu wyników (np. skok w dal, skok wzwyż, biegi), wybranych najzdolniejszych uczniów. To one są właśnie tą informacją, która pozwoli uformować przyszłą elitę polskiego sportu. Baza wyników udostępniana jest czterem związkom sportowym, patronom sportu, poważnym sponsorom i tym, od których zależy pomoc i sukcesy młodych zawodników oraz szkolne kariery ich nauczycieli.

Narodowy Program Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024 jest budowany i wspierany społecznie przez ludzi, którym zależy na dobru polskiego sportu w jego czystej postaci, a koordynowany przez stowarzyszenie o charakterze non-profit Polski Sport 2024. Aktywnie we wspieranie przedsięwzięcia angażują się media (od gazet i rozgłośni regionalnych, po PAP i telewizję publiczną).

Adres strony: www.polskisport2024.pl

10-05-2013