"Z książką na walizkach" w bibliotekach gminy Tomaszów Mazowiecki

Na początku maja biblioteki w naszym regionie odwiedzą autorzy literatury dla dzieci. Akcja "Z książką na walizkach" odbędzie się w województwie łódzkim po raz pierwszy. Z książką na walizkach” to akcja promująca czytelnictwo w bibliotekach miejskich i gminnych.

Z naszego regionu do projektu przystąpiły biblioteki z Inowłódza, Koluszek, Łowicza, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi,  Wolborza . W sumie pisarze spotkają się z młodymi czytelnikami w 43 placówkach w województwie łódzkim.
   Dla naszych dzieci będzie  to często pierwszy kontakt z autorem książek i niepowtarzalna okazja na unikatową dedykację
Akcja rozpocznie się 8 maja od happeningu w Łodzi. Kolejne dwa dni zarezerwowane są na spotkania w bibliotekach. 9 maja Filię w Komorowie  (godz. 8:30) oraz Filię w Wiadernie  (10:00) odwiedzi  Barbara Gawryluk. Z kolei tego samego dnia w Filii w Twardej (godz. 10:30) oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Smardzewicach (godz. 12:00) gościł będzie na spotkaniach autorskich Marcin Brykczyński.
   Spotkaniom autorskim towarzyszy konkurs plastyczny RANY JULEK! ZA CO LUBIĘ JULIANA TUWIMA.
Rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie nagrody głównej nastąpi podczas finału akcji „Z książką na walizkach” w Tomaszowie Mazowieckim 11.05.2013.
      Tomaszowski Finał rozpocznie się o godzinie 11.00 bajkowym pochodem sprzed budynku Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP, przy Pl. Kościuszki 18. Pochód będzie prowadził ulicami miasta aż do muszli koncertowej w Miejskim Parku „Solidarność”, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości : występy dzieci i młodzieży (wystąpią m.in. dwa dziecięce zespoły folklorystyczne działające na terenie gminy Tomaszów Mazowiecki – „Mali Smardzewianie” oraz Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Sami Swoi”) , kiermasz książek Wydawnictwa Literatura, oraz wydawnictw regionalnych, spotkania z „walizkowymi” autorami, podsumowanie konkursów, wręczenie nagród.  Zapraszamy zarówno na spotkania autorskie jak również na tomaszowski finał.

22-04-2013