środa, 05 sierpnia 2020 r. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
„Zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”
Zakończyły się prace adaptacyjne i remontowe w pomieszczeniach Gminnej Biblioteki Publicznej w Smardzewicach w ramach Programu Infrastruktura Bibliotek. Środki na realizację zadania: „Adaptacja pomieszczeń i zakup wyposażenia dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Smardzewicach” dyrekcja biblioteki pozyskała z MKiDN składając wniosek w maju 2010 r.

Skutkiem pozytywnie rozpatrzonego wniosku było przyznanie bibliotece ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa 30 000,00 zł. na realizację w/w zadania.  Biblioteka przeznaczyła także własne środki finansowe w kwocie 10 000,00 zł., tak więc całkowity koszt zadania wyniósł 40 000,00 zł.

W ramach zadania wykonano: montaż ścianki działowej, pozwalający na adaptację dodatkowych pomieszczeń zwiększających powierzchnię biblioteki w jej aktualnej lokalizacji, prace malarskie znacznie poprawiające estetykę pomieszczeń, wymianę drzwi wejściowych, wymianę opraw oświetleniowych. Pomalowano również korytarz- wejście, co znacznie wpłynęło na jego standard.  Zadanie obejmowało także wyposażenie  biblioteki w meble do czytelni: sofę, fotele, ławo-stoły, regały i krzesła.

Projekt adaptujący dodatkowe pomieszczenia i zakup wyposażenia dla biblioteki  w znaczący sposób przyczyni się do rozszerzenia oferty GBP w Smardzewicach, mającej na celu zwiększenie aktywności kulturalnej użytkowników i wszelkich działań na rzecz rozwoju i integracji lokalnego środowiska.

22-12-2010
Szukaj w artykułach