Spotkanie Noworoczne w Twardej
Tradycją się stało, że 6 stycznia w uroczystość Trzech Króli Zespół Folklorystyczny „Sami Swoi” oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Sami Swoi” zapraszają gości oraz mieszkańców Twardej na spotkanie noworoczne. Przybyłych gości oraz mieszkańców powitała p. Bogumiła Wiktorowicz kierownik zespołu. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem kolędy.

Gwardian Parafii św. Anny w Smardzewicach O. Marek Zienkiewicz  pobłogosławił zebranym oraz poświęcił opłatek, którym wszyscy się połamali. Dzieci z zespołu zaprezentowały  Jasełka,  biblijną  historię narodzin Jezusa przygotowaną pod kierunkiem p. Agnieszki Ostrowskiej oraz p. Moniki Biazik. Z koncertem pieśni bożonarodzeniowych wystąpił Zespół Folklorystyczny „Sami Swoi”. W  drugiej części spotkania Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca zaprezentował tańce i pieśni ludowe przygotowane pod kierunkiem p. Moniki Saktura i p. Zygmunta Nowakowskiego oraz niespodziankę w postaci tańca  nowoczesnego– chip hop. Zespół dorosły „Sami Swoi” zaprezentował bloczek piosenek ludowych i biesiadnych. Zespołowi przygrywała kapela pod kierunkiem Jerzego Rozpędka.  Wszystkie występy cieszyły się dużym uznaniem zaproszonych gości oraz publiczności. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej rodzinnej atmosferze. Zespół „Sami Swoi” otrzymał serdeczne podziękowania za piękny występ, zaś dzieci  moc słodkości od: Wójta Gminy, Przewodniczącej Rady Gminy, Radnej, Sołtysa oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.

16-01-2013