Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty
Uroczyste otwarcie Ośrodka Zdrowia, rozbudowanej części Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Smardzewicach wraz z obiektami sportow
W sobotę 29 września w Gminie Tomaszów Mazowiecki w miejscowości Smardzewice miało miejsce ważne wydarzenie dla mieszkańców Smardzewic i okolicznych miejscowości. Dokonano uroczystego otwarcia nowo wybudowanego Ośrodka Zdrowia, rozbudowanej części Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Smardzewicach wraz z obiektami sportowymi.

Przybyłych  na uroczystość gości powitał wójt  gminy Franciszek Szmigiel. Przecięcia wstęgi Ośrodka Zdrowia dokonali: wójt gminy Tomaszów Mazowiecki – Franciszek Szmigiel, przewodnicząca Rady Gminy – Krystyna Pierścińska, wicestarosta  Sławomir Szewczyk i Gabriel Szpotoń – przedstawiciel firmy „Magbud”. Poświęcenia wszystkich  obiektów dokonał Ojciec Marek Zienkiewicz  Proboszcz Parafii Św. Anny w Smardzewicach.  Jak zaznacza wójt,  zarówno Ośrodek Zdrowia jak i szkoła oraz boisko będą służyć zarówno mieszkańcom Smardzewic jak i okolicznych miejscowości. Po zwiedzeniu nowego obiektu uczestnicy uroczystości przy grze  Orkiestry dętej ze Smardzewic przeszli na teren szkoły gdzie p. wójt   – Franciszek Szmigiel, dyrektor szkoły – Waldemar Fijałkowski oraz  przedstawiciel uczniów dokonali uroczystego przecięcia wstęgi.  Przed szkołą zebranych powitał Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Sami Swoi” Przybyli mieszkańcy oraz zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia pięknie wyposażonych nowych klas i oddziału przedszkolnego. Przekazywaniu inwestycji do użytku towarzyszyła uroczysta akademia. W części oficjalnej, która miała miejsce na sali gimnastycznej Wójt gminy przywitał zaproszonych gości oraz wszystkich którzy przybyli na uroczystość. W swoim wystąpieniu przedstawił kolejne etapy prac wszystkich inwestycji oddawanych do użytku. Głos zabrali zaproszeni goście zaś dyrektor  krótko przybliżył historię szkoły. W programie artystycznym  wystąpiły:  Dziecięce Zespoły Pieśni i Tańca „Mali Smardzewianie” oraz „Sami Swoi”, uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Smardzewicach, którzy przygotowali koncert życzeń. Dla zebranych zaśpiewała również Karolina Nowakowska. Po zakończonej części artystycznej  Zastępca wójta p. Sławomir Bernacki, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Dziubałtowska, przedstawiciel Kopalni Biała Góra Stanisław Król oraz przedstawiciel uczniów dokonali przecięcia wstęgi  przy obiektach sportowych. Na zakończenie uroczystości odbyła się sztafeta inaugurująca otwarcie obiektu w której biegli uczniowie Zespołu Szkół w Wiadernie oraz Uczniowie Zespołu  Szkolno Przedszkolnego w Smardzewicach. Ośrodek Zdrowia oraz szkoła zostały wybudowane  z  budżetu gminy. Do budowy boiska udało się uzyskać dofinansowanie w kwocie około 400 tysięcy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z działania „Odnowa wsi”.

Transmisja z TV Tomaszów  dotycząca oficjalnego otwarcia trzech zakończonych inwestycji Ośrodka Zdrowia, rozbudowy Szkoły oraz budowy boiska w Smardzewicach z dnia 29.09.2012 r.
 Link do strony z filmem:

Ośrodek zdrowia, rozbudowa szkoły i budowa boiska w Smardzewicach (kliknij)

03-10-2012