Gmina Tomaszów Mazowiecki na Ogólnopolskich Dożynkach Prezydenckich w Spale
W niedzielę 16 września 2012 r. w Spale odbyły się tradycyjne Ogólnopolskie Dożynki Prezydenckie. W uroczystościach dożynkowych udział wziął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wraz z Małżonką. Obecni byli przedstawiciele władz rządowych oraz samorządowych wszystkich szczebli z całej Polski. Uroczysta Msza Święta, w czasie której poświęcono wieńce dożynkowe odbyła się w Kaplicy Polowej Armii Krajowej.

Po Mszy Świętej miał miejsce najbardziej widowiskowy element dożynkowych uroczystości. Para Prezydencka, zaproszeni goście oraz Korowód Dożynkowy przeszli na miejsce Ceremoniału Dożynkowego, które odbyły się na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu.  Prezydent Bronisław Komorowski dziękował rolnikom i ich rodzinom za całoroczny trud, za owoce ich wytrwałej pracy, które będą służyć dobru całego narodu.  Obecna na nich była reprezentacja Gminy Tomaszów Mazowiecki na czele z Wójtem Gminy Franciszkiem Szmiglem oraz Przewodniczącą Rady Gminy Krystyną Pierścińską.  Naszą Gminę reprezentowały dzieci z Dziecięcych Zespołów Pieśni i Tańca „Sami Swoi” i „Mali Smardzewianie”.  Dorotka Kurzyk oraz  …………..Kubacki dzielnie towarzyszyli parze prezydenckiej podczas całej uroczystości. Pozostałe dzieci ubrane w przepiękne stroje regionalne  częstowały przybyłych na uroczystość gości chlebem wypieczonym z tegorocznych zbiorów.  Zespól Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” zatańczył i zaśpiewał  na scenie w centrum Spały. Mieliśmy również stoisko promocyjne, na którym inspektor ds. kultury Maria Robak zapraszała do odwiedzenia naszej gminy rozdając materiały promocyjne. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich  z Godaszewic i Chorzęcina przy wsparciu strażaków z Chorzęcina przygotowały stoisko z potrawami regionalnymi.

21-09-2012