IV Piknik Europejski pod patronatem Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego
Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego oraz współorganizatorzy: Piotrkowskie Towarzystwo Muzyczne im. F.Lessla i Punkt Informacyjny Europe Direct serdecznie zapraszają na IV Piknik Europejski pod patronatem Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Piknik odbędzie się 16 września br. na piotrkowskim Rynku.

W programie Pikniku m.in.  Koncert w wykonaniu artystów z Francji i Finlandii, warsztaty plastyczne i wystawa z Międzynarodowego Pleneru Malarskiego  ZNANE/NIEZNANE.,turniej szachowy dla dzieci i młodzieży  oraz liczne quizy i konkursy. Lokalne restauracje zapraszają do spróbowania swoich specjałów.   Uczestników Pikniku na pewno zaskoczy Syriusz- maskotka UE, w całkiem dużych rozmiarach, z którą najmłodsi będą mogli zrobić sobie zdjęcie. Do dyspozycji chętnych do pamiątkowych zdjęć będzie również ścianka Parlamentu Europejskiego.  Szczegóły programu w załączeniu.

Piknik ma za zadanie promować fundusze europejskie, stąd Aleja Informacyjna, w której swoje stoiska będą mieli : Regionalny Ośrodek EFS, Punkt Informacyjny Europe Direct , Regionalne Centrum Informacji Europejskiej. Do dyspozycji odwiedzających mnóstwo bezpłatnych materiałów informacyjnych, broszur i szerszych publikacji o funduszach europejskich.

12-09-2012