Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Przyklejony Amatorski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki
Opublikowany: 2015-09-03

Amatorski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki

Tegoroczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszka Szmigla odbył się w dniach 23 i 30 sierpnia w Wiadernie. Organizatorami turnieju był LZS Wiaderno i Gmina Tomaszów Mazowiecki. W turnieju udział wzięły drużyny z: Łaziska, Twardej, Zawady, Wąwału, Chorzęcina, Wiaderna i gościnnie z Nagórzyc.

03-09-2015
Przyklejony Festyn Kultury i Tradycji Lokalnej w Twardej
Opublikowany: 2015-09-02

Festyn Kultury i Tradycji Lokalnej w Twardej

29 sierpnia 2015 r. odbył się III Festyn Kultury i Tradycji w Twardej.  Organizatorem festynu był Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki, Radny, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna i Zespół „Sami Swoi”. Przybyłych gości na czele z wójtem Franciszkiem Szmiglem powitał radny Sławomir Wawrzyńczyk, a uroczystość poprowadziła Małgorzata Kowalska. W bajkowy świat przedstawiając inscenizację bajki. „Czerwony Kapturek” wprowadziły uczestników festynu dzieci z Twardej.

02-09-2015
Przyklejony Festyn Kultury i Tradycji w Twardej
Opublikowany: 2015-08-28

Przyklejony Zwiedzili młyn
Opublikowany: 2015-08-28

Zwiedzili młyn

W dniu 20 lipca 2015 r. Filia biblioteczna w Komorowie zorganizowała dla dzieci wycieczkę do młyna w Zaborowie I w ramach wakacyjnych spotkań w bibliotece. Ten trzykondygnacyjny obiekt jest nieczynny już około 20 lat, ale zachował się w świetnym stanie wraz z urządzeniami do przemiału zboża.

28-08-2015
Przyklejony Spotkanie informacyjne pn. „Środa z Funduszami dla przedsiębiorstw na projekty B+R oraz innowacje”

Przyklejony Przegląd Zespołów Ludowych - Aleksandrów 2015
Opublikowany: 2015-08-18

Przegląd Zespołów Ludowych - Aleksandrów 2015

W dniu 16 sierpnia 2015 roku zespoły z naszej gminy uczestniczyły w gminnym święcie plonów w Aleksandrowie połączonym z festynem rodzinnym i przeglądem zespołów ludowych. Jak zwykle zespoły z naszej gminy okazały się najlepsze i zajęły całe podium. I miejsce Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”, II- Zespół Folklorystyczny „Smardzewianie” i  III Zespół Folklorystyczny „Sami Swoi” z Twardej.

18-08-2015
Przyklejony Gmina Tomaszów Mazowiecki realizuje w okresie od maja do października 2015 r. projekt pn. Przyjazne oddziały przedszkolne w Gminie Tomaszów Mazowiecki

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Uni Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego:

- Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.
- Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.
- Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.
Wartość dofinansowania: do kwoty 462 482,00zł
Umowa o dofinansowanie Projektu została zawarta w dniu 16.06.2015 pomiędzy Zarządem Województwa Łódzkiego a Gminą Tomaszów Mazowiecki.

11-08-2015
Przyklejony Festyn wiejski w Jadwigowie
Opublikowany: 2015-08-10

Festyn wiejski w Jadwigowie

W dniu 8 sierpnia mieszkańcy Jadwigowa uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Sołtysa, Ochotniczą Straż Pożarną i Koło Gospodyń Wiejskich. Pomimo zapowiadającej się niepogody, po południu słońce wyjrzało zza chmur. Mieszkańcy licznie zgromadzili się na placu, przy Świetlicy wspólnie biesiadując. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście na czele z wójtem gminy Franciszkiem Szmiglem. Festyn rozpoczął się występem pań z KGW w Jadwigowie, następnie wystąpił zespół „Wesołe Ludwiczanki” oraz młodzież z OSP w Wąwale. Dla najmłodszych pociech odbyły się konkursy z nagrodami. Zorganizowano loterię fantową, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nagrodę główną, czyli żywą gęś wygrał sołtys p. Zdzisław Krajewski. Festyn okazał się udaną imprezą, która wpisze się w kalendarz imprez wiejskich na następne lata.

10-08-2015
Przyklejony I nagroda Zespołu „Sami Swoi” na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych - Folkloriada Jurajska
Opublikowany: 2015-08-03

W pierwszy weekend sierpnia w Amfiteatrze Żarki Letnisko w miejscowości Poraj w województwie śląskim odbyła się IX Folkloriada Jurajska, podczas której ponad trzydzieści zespołów z całej Polski, a wśród nich zespół „Sami Swoi” z Twardej uczestniczyło w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych. Na scenie królowała muzyka i śpiew, a do tego przepiękne ludowe stroje i widoczna w zespołach międzypokoleniowość.  Zespół „Sami Swoi” w kategorii zespołów obrzędowych okazał się być bezkonkurencyjny i za widowisko pt. ” Obnoszenie wianka panieńskiego” zdobył I miejsce.

03-08-2015
Przyklejony Festyn u św. Anny
Opublikowany: 2015-08-03

Festyn u św. Anny

1 sierpnia br. na placu OSP w Smardzewicach odbył się  ”Festyn u Św.Anny. Celem zabawy była integracja mieszkańców i sympatyków naszej miejscowości. Festyn poprowadzili Jolanta Zabłocka i Józef Król. Wystąpili: orkiestra OSP Smardzewice, Zofia Reguła, Anna Klimecka, zespół „Smardzewianie” oraz gwiazda wieczoru Karolina Nowakowska. Ciekawą wystawę modeli wozów strażackich z różnych krajów przedstawił Piotr Majczyna. Z inicjatywy Jana Mękarskiego /pomysłodawcy i fundatora/ oraz sołtysa i rady sołeckiej zostały nadane tytuły „HONOROWY OBYWATEL SMARDZEWIC”.

03-08-2015
 « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  Last ›