Dnia 20 września Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” wziął udział w VI Przeglądzie Ludowych Zespołów Artystycznych w Płońsku w województwie mazowieckim. Nagrodę otrzymała solistka Amelka Żegnałek. W kapeli na skrzypcach zagrała gościnnie Beata Tasarz.
W dniach 12 - 13 września 2015 roku w Spale odbyły się Ogólnopolskie Dożynki Prezydenckie. Uroczystość rozpoczęła się w sobotę od konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w trakcie którego wystąpił Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” pod kierunkiem Katarzyny Małek. Podczas konkursu obecna była Pani Prezydentowa Agata Duda, która w rozmowie z Zespołem wyraziła młodym Ciebłowianom swoje uznanie. Drugi dzień dożynek rozpoczął się Mszą Świętą w intencji rolników z udziałem pary prezydenckiej. Swoją grą uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Zawady. Po Mszy Świętej uczestnicy dożynek utworzyli wielobarwny korowód, który spod Kaplicy przeszedł na stadion COS, gdzie odbył się ceremoniał dożynkowy.
Gmina Tomaszów Mazowiecki realizuje Projekt pn. „Przyjazne oddziały przedszkolne w Gminie Tomaszów Mazowiecki”
Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Uni Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego:
- Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.
- Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.
- Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej
W czerwcu 2013 r. pięć samorządów: Powiat, Miasto i trzy gminy zawiązały Partnerstwo na rzecz rozwoju OF Dolina Rzeki Pilicy w powiecie tomaszowskim. Wspólnie aplikowaliśmy do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego o dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na wykonanie dokumentów strategicznych dla obszaru funkcjonalnego, w tym również strategii rozwoju naszej gminy. Dotacja stanowi 90% wartości wszystkich dokumentów.
Rada Gminy Tomaszów Mazowiecki uchwałą nr XIII/70/15 z dnia 20 sierpnia 2015r. przyjęła Plan Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Tomaszów Mazowiecki na lata 2015-2020.
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej jest to strategiczny dokument, który wyznacza kierunki dla gminy na lata 2015-2020 w zakresie działań inwestycyjnych i nie inwestycyjnych w takich obszarach jak: transport publiczny, budownictwo publiczne, gospodarka przestrzenna, zaopatrzenie w ciepło i energię, gospodarka odpadami.
Udało się jeszcze przed końcem wakacji oddać do użytkowania plac zabaw położony w obrębie skrzyżowania w centrum wsi Ciebłowice Duże. Jest to kolejny nowoczesny plac zabaw, z którego mogą korzystać zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli mieszkańcy miejscowości. Dla najmłodszych zostały zamontowane urządzenia zabawowe, takie jak: zestaw ze zjeżdżalnią, pociąg, karuzela, hustawka, sprężynowce. Pod część urządzeń, dla których strefa upadku jest wyższa niż 1,50m została zamontowana bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa. Pozostałe natomiast ustawiono na nawierzchni z trawy naturalnej.
Od lipca br. można korzystać z uroków odrestaurowanego parku przed Klasztorem o. Franciszkanów w Smardzewicach. Prace trwały od października ubiegłego roku do końca czerwca tego roku. Wykonawcą prac była firma F.H.U. Paweł Zięba z Tomaszowa Maz. Całość prac to koszt około 500.000 zł. W ramach zadania inwestycyjnego wykonano nowe ścieżki spacerowe w parku, ciąg pieszo-jezdny wzdłuż muru kościoła oraz drogę bitumiczną z parkingiem od ul. Głównej do bramy Zespołu Klasztornego.
Tereny wokół Domu Ludowego, zgodnie z wolą mieszkańców Chorzęcina, są kształtowane na potrzeby sportu, rekreacji i wypoczynku. Wypełnianie tej przestrzeni odbywa się m.in. poprzez montaż urządzeń małej architektury oraz nasadzenia zieleni. Tegoroczna inwestycja jest kontynuacją działań zrealizowanych w ubiegłym roku tj. budowy toru łyżworolkowego oraz utwardzeń (pod estradę, przedpole estrady, place, ścieżki spacerowe).
X jubileuszowe Święto Ciebłowic odbyło się 5 września 2015 r. na stadionie piłkarskim. Zgromadzonych gości na czele z Wójtem Franciszkiem Szmiglem i Przewodniczącą Rady Gminy Krystyną Pierścińską powitali organizatorzy: sołtys p. Karolina Żegnałek i radny Czesław Milczarek. Uroczystość poprowadziła Katarzyna Małek. Licznie zgromadzonej publiczności czas umilały występy zespołów: „Ciebłowianie”, „Kalina” oraz formacji młodzieżowej „Szalone demony” z Wąwału.
W dniach 4-6 września w Polanicy Zdrój odbyły się XIV krajowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. Ceremonia otwarcia zawodów odbyła się w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym. Zawody otworzyli wspólnie wiceprezes ZG ZOSP RP Teresa Tiszbierek i zastępca komendanta głównego nadbryg Piotr Kwiatkowski. Województwo Łódzkie i Gminę Tomaszów Mazowiecki na zawodach reprezentowały dwie drużyny męska i żeńska z jednostki OSP w Smardzewicach.