Czwartek, 28 marca 2024 r. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
Przyklejony Przystępujemy do podpisywania pierwszych umów z mieszkańcami naszej gminy na wykonywanie przyłączeń kanalizacyjnych
Opublikowany: 2014-12-05

W grudniu br. będą zawierane umowy z mieszkańcami Zawady, Godaszewic , Chorzęcina i Niebrowa, a w I kwartale 2015r.  z mieszkańcami Komorowa, Zaborowa I, Zaborowa II i Wąwału.
Gmina Tomaszów Mazowiecki jest Beneficjentem środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na wykonywanie podłączeń nieruchomości zabudowanych do zbiorczego systemu kanalizacyjnego. Realizowany program ma  na celu  uzyskanie efektu ekologicznego poprzez podłączenie jak największej liczby budynków do sieci kanalizacyjnej.

05-12-2014
Przyklejony Zaproszenie na spotkanie z projektantem kanalizacji sanitarnej
Opublikowany: 2014-12-05

Jesienią tego roku rozpoczęły się prace projektowe dla kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Wiaderno, Swolszewice Małe, Twarda i część Tresty. Ścieki bytowe będą odprowadzane do  oczyszczalni ścieków w Tomaszowie Maz., którą zarządza Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej.

Przyklejony Trwają intensywne prace przy budowie kanalizacji w Niebrowie
Opublikowany: 2014-12-05

Trwają intensywne prace przy budowie kanalizacji w Niebrowie

W czerwcu tego roku zakończono I etap budowy kanalizacji sanitarnej w kilku miejscowościach. Wybudowano oczyszczalnię ścieków w Zawadzie oraz wykonano sieć kanalizacyjną w miejscowościach Zawada, Godaszewice, Chorzęcin. W listopadzie przystąpiono do realizacji II etapu kanalizacji, obejmującego miejscowości Niebrów, Łazisko i Łagiewniki. Obecnie układany jest kolektor w Niebrowie. Wykonywana jest główna sieć kanalizacyjna i odgałęzienia do granic nieruchomości.

Przyklejony Warsztaty wikliniarstwa
Opublikowany: 2014-12-02

Warsztaty wikliniarstwa

W dniach 25-26 listopada 2014 r. z inicjatywy Filii bibliotecznej i Świetlicy wiejskiej w Komorowie odbyły się warsztaty wikliniarstwa, sfinansowane w całości ze środków Stowarzyszenia Dolina Pilicy. Zajęcia prowadził Pan Grzegorz Solka pasjonat wikliniarstwa, który uczył się rzemiosła od swojego dziadka i ojca. Na początek było trochę teorii dotyczącej materiałów. Następnie pod okiem instruktora każdy z uczestników tworzył koszyk od denka po ścianki i wykończenie. Panie przekonały się, że wyplatanie koszyków to sztuka wymagająca cierpliwości, zręczności, a także siły. Jednak efekt końcowy przynosi wiele radości, satysfakcji i dumy.

02-12-2014
Przyklejony VII Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty w Budziszewicach
Opublikowany: 2014-11-21

VII Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty w Budziszewicach

W piątek 7 listopada 2014 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewicach, odbył się VII Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty. Organizatorami konkursu byli: Starosta Powiatu Tomaszowskiego – Piotr Kagankiewicz, Wójt Gminy Budziszewice – Marian Holak oraz Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Budziszewice.

21-11-2014
Przyklejony „Pająki” – ozdoba wiejskiej izby
Opublikowany: 2014-11-17

„Pająki” – ozdoba wiejskiej izby

W dniach 12-14 listopada 2014 r. odbyły się w Smardzewicach warsztaty z tworzenia „pająków”. Warsztaty mogły być przeprowadzone dzięki Stowarzyszeniu Dolina Pilicy w ramach realizowanego projektu „ Ocalmy od zapomnienia”. Pająki były na wsi jedną z podstawowych form zdobienia izb mieszkalnych. Wieszano je kiedyś na środku izby w miejscu dzisiejszego żyrandola. Miały one przynieść dostatek domowi. Pająki były wykonywane z łatwo dostępnych surowców, np. słomy, trzciny czy ziaren. Z czasem zaczęto ozdabiać je kwiatami z papieru. Wykonywano je dwa razy do roku: na Boże Narodzenie i na Wielkanoc.

17-11-2014
Przyklejony Informacja - Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Tomaszów Mazowiecki

Informujemy, że Gmina Tomaszów Mazowiecki przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Celem dokumentu jest zaplanowanie działań służących poprawie stanu środowiska, jakości powietrza oraz warunków życia mieszkańców gminy.

13-11-2014
Przyklejony Gminne Obchody 96 rocznicy Święta Niepodległości
Opublikowany: 2014-11-12

Gminne Obchody 96 rocznicy Święta Niepodległości

96 rocznicę odzyskania niepodległości uczczono wieczornicą zorganizowaną w dniu 8 listopada 2014 roku w Smardzewicach.
Mieszkańcy  całej Gminy Tomaszów Mazowiecki  przybyli do sali OSP, by wspólnie uczcić to najważniejsze dla Polaków święto.

12-11-2014
Przyklejony Złote i Diamentowe Gody w Gminie Tomaszów Mazowiecki
Opublikowany: 2014-11-03

Złote i Diamentowe Gody w Gminie Tomaszów Mazowiecki

W piątek 24 października w Gminie Tomaszów Mazowiecki w Zespole Szkół w Wiadernie  w niezwykle uroczystej oprawie pary małżeńskie świętowały jubileusz 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu Małżonkom towarzyszyły rodziny oraz goście na czele z Wójtem Gminy Franciszkiem Szmiglem, Przewodniczącą Rady Gminy Krystyną Pierścińską, dyrektorem ZS w Wiadernie Arkadiuszem Świechem, zaś uroczystość poprowadziła Maria Robak.

03-11-2014
Przyklejony Jubileusz 95 – lecia Ochotniczej Straży Pożeranej w Chorzęcinie
Opublikowany: 2014-10-31

Jubileusz 95 – lecia Ochotniczej Straży Pożeranej w Chorzęcinie

Uroczystość jubileuszowa obchodów 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej oraz otwarcie placu rekreacyjnego przy budynku remizy strażackiej w Chorzęcinie odbyła się 25 października 2014 roku. Strażacy uroczystość uczcili wraz z zaproszonymi gośćmi na czele z wójtem Franciszkiem Szmiglem, przewodniczącą Rady Gminy Krystyną Pierścińską i przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, zaprzyjaźnionymi jednostkami z terenu gminy oraz mieszkańcami.

31-10-2014
‹ First  « 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »  Last ›